Jak NIE inwestować w fundusze?
- Utworzono: sobota, 12, styczeń 2013 10:23
Według różnych badań ponad połowa Polaków nie ma praktycznie żadnych oszczędności. Jeśli należysz do tej grupy i w Nowym Roku postanowiłeś zacząć wreszcie oszczędzać i inwestować, być może przyda Ci się garść prostych, zdroworozsądkowych wskazówek. Zazwyczaj piszemy o tym jak inwestować w fundusze, więc dziś dla odmiany o tym, jak tego nie robić:
Zmiany w prawie dotyczącym funduszy inwestycyjnych
- Utworzono: czwartek, 20, grudzień 2012 14:30
W ostatnich dwóch latach mieliśmy do czynienia z kilkoma istotnymi zmianami w prawie dotyczącym funduszy inwestycyjnych. Warto tu wspomnieć o nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, której przepisy weszły w życie z dniem 1 stycznia 2011 r. Pojawił się zapis bezpośrednio dotyczący zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Od tego momentu wszystkie instytucje wspólnego inwestowania mające siedzibę w innym niż Polska kraju członkowskim Unii Europejskiej lub w kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego są zwolnione z podatku CIT pod warunkiem, że:
Rodzaje funduszy inwestycyjnych
- Utworzono: czwartek, 13, grudzień 2012 15:22
Nie tak dawno publikowaliśmy artykuł omawiający podstawowe fakty, które znać powinien każdy inwestor zainteresowany funduszami inwestycyjnymi. Warto teraz rozszerzyć tę kwestię, przedstawiając podział funduszy ze względu na ich zawartość. Przedstawimy pięć najczęściej spotykanych typów funduszy - tj. fundusze akcji, zrównoważone, stabilnego wzrostu, papierów dłużnych oraz rynku pieniężnego.
Fundusze inwestycyjne - podstawy
- Utworzono: wtorek, 04, grudzień 2012 14:06
Czym jest fundusz inwestycyjny? Fundusz, jak wiemy, to po prostu kwota pieniędzy, gromadzona w określonym celu. Fundusz inwestycyjny jest zatem masą gotówki, która będzie inwestowana w pewne przedsięwzięcia, mające przynieść zysk. Oczywiście takiemu funduszowi de facto towarzyszy zajmujące się nim przedsiębiorstwo, tj. ludzie, którzy oceniają, w co warto inwestować, w jaki sposób podzielić majątek i jakie podjąć ryzyko. W Polsce funduszem zarządza spółka zwana „towarzystwem funduszy inwestycyjnych” (TFI). Oczywiście każda osoba fizyczna może sama inwestować swoje pieniądze, rodzi się zatem pytanie o to, jaka jest korzyść z wpłacania własnych środków do wspólnej puli?
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 3258 gości